ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10313620
*
nr 1031 3620
Spegel
+ konsol, höjd: 143+ 71
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
torsdag 21 april 2016
kl 05:19:37
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3417 Spegel
1900-talets början, 59x36 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:30
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:38
*
Spegel
nr 1031 3620
Spegel
+ konsol, höjd: 143+ 71
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
torsdag 21 april 2016 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3417 Spegel
1900-talets början, 59x36 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:30 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:38